Główna O Klubie Chcesz pomóc?
Chcesz pomóc? PDF Drukuj
Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej w Warszawie to prężnie działająca organizacja, która poprzez wykonywanie swoich zadań statutowych przyczynia się do zachowania części historii stolicy, której nieodłącznym fragmentem jest transport publiczny.

W swoich działaniach ratujemy zabytki. Posiadamy największą kolekcję zabytkowych autobusów, w której można spotkać Jelcza 272 Mex (popularny „ogórek”), jedynego sprawnego i zabytkowego w Polsce Berlieta PR100 czy też Sana H100A. To właśnie one wożą pasażerów podczas kultowej akcji Noc Muzeów, której jesteśmy współorganizatorami. Prócz autobusów zajmujemy się także tramwajami. Wspólnie z Tramwajami Warszawskimi obejmujemy opieką wagony zabytkowe, których jest koło 30. Wśród nich znajduje się wagon typu A, który woził pasażerów w pierwszych dniach kursowania tramwajów elektrycznych po Warszawie. W zbiorze TW są także wagony powojenne. Jeden z nich uczestniczył w otwarciu Trasy W-Z. Właśnie nimi w wakacje oraz przy różnego rodzaju okazjach, np. linie na Wielkanoc, Dzień Dziecka, 11 listopada czy Mikołajki, mogą podróżować warszawiacy. W każdym z nich można spotkać naszych konduktorów, którzy swoją pracę starają się wykonywać jak najsumienniej i najdokładniej.

ThumbnailThumbnail

Każde z tych działań jest niestety kosztowne. Klubowicze płacą składki, jednak koszt odbudowy tramwaju czy autobusu jest bardzo duży. Na szczęście wśród sympatyków komunikacji znajdują się osoby chętne wesprzeć nas nawet symboliczną złotówką. Istnieją przedsiębiorstwa, które chętnie pomagają, przykładem są Miejskie Zakłady Autobusowe użyczające nam nieodpłatnie miejsca na terenach swoich zajezdni, aby nasze autobusy były bezpieczne. Za każdy taki gest serdecznie dziękujemy. Jednocześnie zwracamy się do Państwa czytających tę stronę. Jeżeli ktoś z Was mógłby nam pomóc, serdecznie zapraszamy do współpracy!

Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej w Warszawie

ul. Żelazna 61, 00-848 Warszawa

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. tel. (prezes): 602-575-815

KRS: 0000108009 NIP: 525-206-17-88 REGON: 013117278

Bank Raiffeisen Polbank

Za każdą okazaną pomoc serdecznie DZIĘKUJEMY!

Thumbnail