forex trading logo
FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS Feed

Zabytkowe autobusy


Ikarus 411


Nasz ubezpieczyciel


Główna Główna Wiadomości Zlot samochodów marki Jelcz
Zlot samochodów marki Jelcz PDF Drukuj Email
sobota, 17 czerwca 2017 00:00

17 czerwca 2017 r. w Jelczu-Laskowicach odbył się pierwszy Zlot pojazdów marki Jelcz. W wydarzeniu brali udział przedstawiciele naszego Klubu.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.


Zlot zorganizowano w 65. rocznicę powstania Jelczańskich Zakładów Samochodowych. Ekspozycję autobusów oraz ciężarówek zlokalizowano w hali E na terenie fabryki w Jelczu-Laskowicach przy ul. Techników 1C. Wśród pojazdów można było zobaczyć m.in. jednego z pierwszych Jelczy M121MB i Jelcza PR110, należące do przedsiębiorstwa A-Bus Krzysztofa Wasilewskiego, turystycznego Jelcza PR110D należącego do OSP w Grzymalinie czy jego następcę - Jelcza T123MB Ewa z firmy TransRob oraz kultowego "ogórka" - Jelcza 043 należącego do przedsiębiorstwa Sanikont z Inowrocławia. Swoje autobusy zaprezentowali także przewoźnicy miejscy jak MPK Poznań, który udostępnił zwiedzającym całkowicie niskopodłogowego Jelcza M125M i przewoźnicy lokalni jak PKS w Oławie, który wystawił aż trzy autobusy międzymiastowe.

Thumbnail Thumbnail Thumbnail Thumbnail Thumbnail Thumbnail Thumbnail Thumbnail Thumbnail

Dla uczestników zlotu specjalnie otwarto także Izbę Tradycji Marki Jelcz, w której można było obejrzeć archiwalne zdjęcia czy pamiątki związane z firmą. Zainteresowani mogli również spotkać się z autorem książek "Pojazdy samochodowe i przyczepy Jelcz", Wojciechem Połomskim oraz poznać historię pojazdów podczas pasjonujących rozmów z ich właścicielami.

Thumbnail Thumbnail

Thumbnail

Dziękujemy za ciekawe spotkania i - być może - do zobaczenia za rok!

Thumbnail

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

1 lipca we wschodnioniemieckim mieście Hoyerswerda odbył się dzień otwarty zajezdni autobusowej VGH, połączony z 5. Niemieckim Zlot Ikarusów. Nasz Klub również był tam obecny. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 

Nowości

Popularne

Na skróty

Nasze serwisy

.

Joomla!. XHTML and CSS.

Polityka prywatności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu zoptymalizowania jej funkcjonowania.Zobacz polityke prywatnosci.