KMKM Warszawa

111. rocznica elektryfikacji tramwajów

26 marca obchodziliśmy 111. rocznicę uruchomienia w Warszawie tramwajów elektrycznych. Z tej okazji nasz Klub, we współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego oraz Tramwajami Warszawskimi, w najbliższy weekend uruchomi linię tramwajową E. Kursować ona będzie na trasie PLAC NARUTOWICZA – Filtrowa – Nowowiejska – Marszałkowska – Andersa – Mickiewicza – MARYMONT POTOK z częstotliwością 30 minut.

Uwaga! W związku z organizacją niedzielnego “XIV PZU Półmaratonu Warszawskiego”, tramwaje linii E mogą zostać skierowane na trasę objazdową PL. NARUTOWICZA – … – Andersa – Stawki – al. Jana Pawła II – Popiełuszki – Słowackiego – METRO MARYMONT. Prosimy o uważną analizę informacji publikowanych na naszej stronie na Facebooku oraz na stronie Zarządu Transportu Miejskiego.

Obsługę zapewnią wagony:

Powyższe zestawienie jest orientacyjne i może ulec zmianom!


W pojazdach obowiązywać będzie standardowa taryfa ZTM. Bilety 20-minutowe i przesiadkowe kasują nasi konduktorzy, bilety okresowe muszą zostać wcześniej aktywowane w innym pojeździe Warszawskiego Transportu Publicznego.

Jednocześnie, w imieniu Tramwajów Warszawskich zapraszamy na dzień otwarty w Izbie Tradycji, która mieści się na Zajezdni Mokotów (ul. Woronicza 27). Będzie ona dostępna dla zwiedzających w sobotę, w godzinach 10-16, a także w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca, w godzinach 10-18. Izbą Pamięci opiekuje się były wieloletni prezes naszego Klubu Pan Dariusz Walczak.