KMKM Warszawa

Alicja i Żabka

Znana polska aktorka Olga Bołądź kręci pierwszy film swojego autorstwa. Na ekranie zobaczyć można będzie również jeden z naszych autobusów.

„Alicja i Żabka” to historia szybkiego dorastania, na które Alicja – główna bohaterka – nie chce się zdecydować. To opowieść o tym, jak problem odcina od rzeczywistości, bo jest tak ciężko, że aż nierealnie. Razem z bohaterką przenosimy się do świata fantazji, w którym jest pięknie i strasznie. Jak w bajce pełno jest symboli i ukrytych znaczeń, ale to jedyne miejsce gdzie Alicja po swojemu radzi sobie z problemem. Chodzi o aborcję – trudny temat, na który nie ma jednej odpowiedzi, a pewnie żadna nie jest dobra. Wszystko zależy od człowieka i od jego decyzji. Ale czy może być ona samodzielna?

Jazda niebieskim Sanem to szybki kurs dorastania i życia w rodzinie. Kiedy nastoletnia Ala w wyobraźni idzie na przystanek autobusowy, widzi czekającego Tomka (to jej chłopak). Podjeżdża autobus, z Panem Spermą i Panem Jajeczkiem w środku. W trakcie podróży Tomek nie wytrzymuje i ucieka. Alicja zostaje sama…

Dziękujemy ekipie za zdjęcia z planu i zachęcamy wszystkich do odwiedzenia strony facebookowej filmu.