KMKM Warszawa

Czerwony San w “Listach do M 4”

To już czwarta odsłona kultowej komedii świątecznej. Agnieszka Dygant z Piotrem Adamczykiem przeżyje kolejne rodzinne perypetie, a Tomasz Karolak znajdzie nową miłość.

W tej części Mel, grany przez Tomasza Karolaka, zakochuje się w Dagmarze (Magdalena Boczarska). Wiedzie z nią dość problemowy związek, który za wszelką cenę starają się ukryć, a wszystko po tym, gdy okazuje się, że będzie ona jego nową szefową. Melchior ma także syna – Kazika (Mateusz Winek). Wraz z nim pomaga w uszczęśliwieniu dość pokaźnej grupy staruszków, którzy po trafieniu do domu opieki wiodą smutne życie.

Główny bohater w swojej pracy wykorzystuje specjalnie udekorowany świąteczny pojazd do zadań specjalnych firmy “Christmas Expert”. W tej roli wystąpił nasz czerwony San H100B. Klubowy kierowca Andrzej Pszczoła przyuczał pana Tomasza do obsługi takiego pojazdu i, jak mówił, to bardzo pojętny uczeń i sympatyczny człowiek. W scenach nagrywanych na ulicach miasta, które nie wymagały zbliżeń na twarz aktora, pan Andrzej sam wystąpił w stroju świętego Mikołaja.

W 2020 roku premiera filmu była planowana – jak w przypadku każdej poprzedniej części – na listopad, czyli początek “świątecznej gorączki”. Pandemia koronawirusa spowodowała zamknięcie kin, przez co premiera miała miejsce wyłącznie na platformach internetowych – efekty pracy produkcji i naszego autobusu można podziwiać dopiero od początku lutego tego roku.