KMKM Warszawa

Dni Transportu Publicznego 2019

Za nami kolejna, już XVIII edycja Dni Transportu Publicznego. Tym razem dla ciekawskich komunikacyjnego świata, swoje podwoje otworzyła Zajezdnia Ostrobramska, Zakład Energetyki Trakcyjnej i Torów na Woli oraz Stacja Techniczno Postojowa na Kabatach.

Pogoda nie zachęcała do wyjścia z domu, ale miłośnicy transportu publicznego (jak zwykle) stanęli na wysokości zadania i tłumnie nas odwiedzili. W tym roku można było zobaczyć, co kryje zajezdnia Ostrobramska, należąca do Miejskich Zakładów Autobusowych. Na terenie zakładu zlokalizowana była główna część imprezy, a także wystawa taboru autobusowego MZA, Arrivy, Stalko oraz Komunikacji Miejskiej Łomianki. Bardzo ciekawym pojazdem był autokar turystyczny, jeżdżący w barwach Leo Express. Na imprezie nie mogło oczywiście zabraknąć naszych zabytkowych autobusów.

Tramwaje Warszawskie udostępniły zwiedzającym Zakład Energetyki Trakcyjnej i Torów przy alei Prymasa Tysiąclecia. Zaprezentowany tam tabor techniczny oraz rozwiązania, związane z utrzymaniem infrastruktury tramwajowej, wprawiły w zachwyt niejednego miłośnika techniki. Oprócz taboru technicznego można było przejechać się historycznymi i zabytkowymi tramwajami.

Metro Warszawskie tradycyjnie pokazało niedostępne na co dzień zakamarki Stacji Techniczno-Postojowej na Kabatach. Zwiedzanie było możliwe na podstawie wejściówek otrzymanych na stoisku spółki na zajezdni Ostrobramska.

Zachęcamy do obejrzenia filmu i krótkiej fotorelacji z wydarzenia.