KMKM Warszawa

II Powiatowy Zaprzęg św. Mikołaja

Po raz kolejny zostaliśmy zaproszeni do powiatu ciechanowskiego, aby pomóc świętemu Mikołajowi dotrzeć do czekających na niego dzieci.

W dn. 3-5 grudnia nasz czerwony “ogórek” brał udział w niezwykłej akcji jaką jest Powiatowy Zaprzęg świętego Mikołaja. Wyczekiwany przez dużych i małych święty dotarł do ciechanowskich szkół i przedszkoli, a także do wielu miejscowości powiatu.

Bazą wypadową zaprzęgu była siedziba Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki przy ul. Strażackiej w Ciechanowie.

Święty Mikołaj podróżował wraz z żoną pięknymi saniami, jednak największe wrażenie robił na dzieciach Olaf – postać z filmu “Kraina lodu”.

Bałwanek wraz z całą armią pomocników Mikołaja podróżował naszym “ogórkiem”, który – poza zasięgiem wzroku najmłodszych – ogrzewał też głównego sprawcę zamieszania. Nadzór nad elfami sprawowała starosta powiatu – pani Joanna Potocka-Rak.

Czasem podczas przesiadki zdarzało się że… Mikołaj gubił sanie.

W wielu miejscowościach przyjazd świętego Mikołaja okraszony był specjalnym piknikiem, podczas którego członkinie kół gospodyń wiejskich prezentowały przygotowane przez siebie specjały kulinarne.

Każdy chciał mieć zdjęcie ze świętym Mikołajem – także nasz kierowca Krzysiek.

Podczas przejazdu udało się też wykonać kilka ujęć z charakterystycznymi elementami Ciechanowa.

W relacji wykorzystano zdjęcia starostwa powiatu ciechanowskiego, którego pracownikom serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie!