Historia remontu Chaussona
Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej
Historia remontu Chaussona
ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZAKŁADKI TABOROWEJ CHAUSSONA


 
Inauguracyjny przejazd Chaussonem PDF Drukuj Email
wtorek, 29 października 2013 01:24

alt27. października miał miejsce inauguracyjny przejazd naszym Chaussonem po ulicach Warszawy. Odwiedziliśmy miejsca w których takie pojazdy pojawiały się w latach swojej świetności, m.in Trakt Królewski, MDM, Trasę W-Z czy plac Hallera. Dla wielu osób wycieczka ta była zwieńczeniem marzeń o czerwonym autobusie znów mknącym ulicami naszego miasta...

Zapraszamy do obejrzenia kilku ujęć z sobotniej przejażdżki


 
Oznakowanie pojazdu PDF Drukuj Email
piątek, 18 października 2013 14:17

Kiedy w autobusie kończyły się już prace montażowe, a rozpoczynało sprzątanie, Oskar Burda nanosił historyczne oznakowanie autobusu. Chausson otrzymał numer taborowy oraz stosowne tablice rejestracyjne właściwe pojazdowi z partii autobusów, która pojawiła się w Warszawie w drugiej połowie 1953 roku i pochodziła pierwotnie z zasobów PKS. Przy wykonywaniu syrenki Oskar starał się zachować nieregularność łusek zgodnie z dostępnymi materiałami archiwalnymi, na których widać jak lakiernicy misternie malowali je odręcznie (bez szablonu) niewielkim pędzelkiem. Równie dokładnie odwzorowano rozmieszczenie oznakowania - korzystając z archiwalnych zdjęć - stosownie do schematów obowiązujących w połowie lat 50.

Thumbnail Thumbnail Thumbnail Thumbnail Thumbnail

 
Montaż wycieraczek PDF Drukuj Email
piątek, 18 października 2013 14:15

Końcówka montażu autobusu to szereg drobnych, aczkolwiek wymagających plac detalistycznych. Dobranie ramion i piór wycieraczek do zakupionych wcześniej silniczków nie było proste ze względu na bardzo ograniczony asortyment tego typu produktów na rynku.

Thumbnail Thumbnail

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 25

Joomla themes created by Lonex.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu zoptymalizowania jej funkcjonowania.Zobacz polityke prywatnosci.