forex trading logo
FacebookRSS Feed

Zabytkowe autobusy


Nasz ubezpieczyciel


Główna Najbliższe spotkanie klubowe 5 października
Spotkania klubowe PDF Drukuj Email
Spotkania Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej odbywają się zwykle w pierwszy piątek miesiąca w siedzibie ZTM przy ul. Żelaznej. Początek o godz. 17:30. Dokładna data spotkania umieszczana jest na stronie głównej.

20 lutego 1980 roku w kolejowym piśmie „Sygnały” pojawił się w rubryce „Moje hobby” list Marka Moczulskiego, który był skierowany do hobbystów zajmujących się historią tramwajów. Kilka osób, w liczbie siedmiu, odpowiedziało na wspomniany list. Postanowiono, aby spotkać się i wymienić swoje uwagi i doświadczenia. W ten sposób 11 kwietnia 1980 roku odbyło się pierwsze spotkanie na terenie Ośrodka Społeczno – Wychowawczego na Ochocie. W czasie kolejnych spotkań poruszane były różnego rodzaju tematy, głównie komunikacyjne. W ten sposób swoje istnienie rozpoczynał Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej.

Thumbnail Thumbnail

Dziś, po trzydziestu latach istnienia, Klub zrzesza ponad dwustu członków. Wśród nich jest wielu kierowców autobusów, motorniczych tramwajów, konduktorzy, pracownicy firm transportowych, ale także informatycy, nauczyciele, historycy. Klub mimo swojego wieku jest wciąż organizacją młodą. Zrzesza bardzo wielu studentów oraz uczniów. Dzięki temu starsze pokolenie, które pamięta czasy ogórków może podzielić się swoimi wspomnieniami z nowym, młodym pokoleniem. Podczas zebrań jest wystarczająco dużo czasu, aby móc spokojnie usiąść, porozmawiać, powspominać czy wymienić się swoim doświadczeniem. Dzięki temu nie tylko rośnie doświadczenie i wiedza, ale także powstają nowe relacje, przyjaźnie. Można nawet odnaleźć swoją miłość. Jesteśmy organizacją z tradycjami, ale także nowoczesną, dynamiczną, rozwijającą się i posiadający ogromny kapitał wiedzy i chęci do pracy na rzecz utrzymania kawałka historii Warszawy, której z pewnością jest historia komunikacji miejskiej.

Poza spotkaniami klubowymi Klub oferuje różnego rodzaju wycieczki oraz możliwość współtworzenia taboru zabytkowego.

Thumbnail
 

Nowości

Popularne

Na skróty

Nasze serwisy
Joomla!. XHTML and CSS.

Polityka prywatności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu zoptymalizowania jej funkcjonowania.Zobacz polityke prywatnosci.