forex trading logo
FacebookRSS Feed

Zabytkowe autobusy


Wakacje z KMKM

Co jeździ na liniach turystycznych?

Nasz ubezpieczyciel


Główna Główna Wiadomości Dzień bez Samochodu w Radomiu
Dzień bez Samochodu w Radomiu PDF Drukuj Email
sobota, 23 września 2017 00:00

W piątek, 22 września w Radomiu zorganizowano obchody Dnia bez Samochodu. Z tej okazji na placu Corazziego odbył się festyn, którego główną atrakcją były przejazdy zabytkowym autobusem marki Jelcz 043, należącym do Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej w Warszawie.

Kultowy "ogórek" wykonał dziewięć kursów po centrum miasta na specjalnej linii turystycznej 043 (numer nawiązywał, rzecz jasna, do oznaczenia modelu pojazdu). Trasa wiodła ulicami: Żeromskiego, Moniuszki, Sienkiewicza, Mickiewicza, Traugutta, Poniatowskiego, Dowkontta, Kościuszki, Narutowicza, Traugutta, Żeromskiego, Malczewskiego, Struga, Kelles-Krauza, Struga, Pileckiego, Kelles-Krauza, Niedziałkowskiego i Żeromskiego. Podczas tych wycieczek znana radomska przewodniczka Alina Osieniecka z właściwym sobie poczuciem humoru opowiadała pasażerom o najciekawszych mijanych po drodze obiektach. Dzięki temu radomianie (chociaż nie tylko, bo podczas jednego z kursów na pokładzie byli również goście z zagranicy) mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek o mieście. Dla młodszych osób podróż "ogórkiem" była interesującym przeżyciem, zaś starsi mogli przypomnieć sobie pojazd, którym na co dzień jeździli w dzieciństwie. Każdy kurs kończył się losowaniem szczęśliwego numeru biletu - zwycięzca otrzymywał od Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu książkę "Kronika radomskiej komunikacji".

Podczas festynu na placu Corazziego można było ponadto oglądać historyczne i współczesne autobusy komunikacji miejskiej. Przed magistratem stały: Ikarus 280.26 z MPK Radom, Solaris Urbino 12 z firmy Michalczewski, Solaris Urbino 12 z konsorcjum firmy Irex-4 oraz Solaris Urbino 18 CNG z MPK Radom. Na zakończenie imprezy wszystkie wozy ruszyły, oczywiście z "ogórkiem" na czele, na paradę ulicami Radomia. Piesi i kierowcy przystawali na widok takiej nietypowej kolumny pojazdów, robili pamiątkowe zdjęcia oraz filmy, pozdrawiali również pasażerów, szczególnie tych w "ogórku".

Tekst: Marek Ziółkowski

Thumbnail Thumbnail Thumbnail

 

Nowości

Popularne

Na skróty

Nasze serwisy
Joomla!. XHTML and CSS.

Polityka prywatności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu zoptymalizowania jej funkcjonowania.Zobacz polityke prywatnosci.