forex trading logo
FacebookRSS Feed

Zabytkowe autobusy


Wakacje z KMKM

Co jeździ na liniach turystycznych?

Nasz ubezpieczyciel


Główna Główna Wiadomości "Tramwajem przez Stadt Warschau" - nowa publikacja o warszawskich tramwajach
"Tramwajem przez Stadt Warschau" - nowa publikacja o warszawskich tramwajach PDF Drukuj Email
wtorek, 09 sierpnia 2016 14:07


Na początku sierpnia br., niejako z okazji kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego,  wydana została nowa książka o warszawskich tramwajach. Publikacja nosi tytuł "Tramwajem przez Stadt Warschau, czyli okupacyjne dzieje warszawskiej komunikacji miejskiej w latach 1939-1945" i traktuje o losach warszawskiej komunikacji w okresie II wojny światowej.

Książka ta jest niejako kontynuacją wydanej w roku 2013 publikacji pt. "Tramwajem przez piekło", która to opisywała dzieje komunikacji (głównie) tramwajowej w getcie warszawskim.

Książka obecnie wydana napisana została przez zespół autorski pod kierownictwem Dariusza Walczaka. Warto odnotować, że w zasadzie wszyscy członkowie kolegium autorskiego są byłymi lub aktywnymi członkami KMKM, a kolega Darek był w przeszłości Prezesem Klubu.

Publikacja ma blisko 280 stron i twardą okładkę (papier kredowy, format A4). Zawiera kilkaset archiwalnych, często unikatowych i po raz pierwszy publikowanych fotografii (wielokrotnie są to pierwsze zdjęcia danych rzeczy albo materiały, które rozwiewają zagadki komunikacyjne, które przez wiele lat wydawały się być już nie do rozwiązania), a także m.in. wykaz barykad, układy torowisk, przebiegi tras, skany biletów, mandatów i innych dokumentów, rysunki i schematy taboru, informacje nt. zajezdni oraz tramwajarzy jako grupy zawodowej.

Publikacja wydaje się być "dopieszczona" pod każdym względem - wydawniczym, zdjęciowym i merytorycznym. Polecana jest zarówno pasjonatom komunikacji miejskiej, jak i historykom i varsavianistom. Autorzy przez wiele lat gromadzili materiały, które teraz ujrzały światło dzienne. Książka robi wrażenie, bo z pewnością jest to pierwsza publikacja tak kompleksowo traktująca o transporcie miejskim na terenie całej Warszawy w czasie II wojny światowej.

Cena książki to 85 zł. Istnieje jednak możliwość jej nabycia w cenie niższej niż detaliczna (w dodatku bez kosztów dodatkowych typu opłata za przesyłkę) - osoby z Warszawy lub okolic zainteresowane kupnem "w promocji" proszone są o kontakt mailowy z Krzysztofem Lipnikiem - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .


 

Nowości

Popularne

Na skróty

Nasze serwisy
Joomla!. XHTML and CSS.

Polityka prywatności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu zoptymalizowania jej funkcjonowania.Zobacz polityke prywatnosci.