forex trading logo
FacebookRSS Feed

Zabytkowe autobusy


Wakacje z KMKM

Co jeździ na liniach turystycznych?

Nasz ubezpieczyciel


Główna Główna Wydarzenia Rekord na 25. finał WOŚP
Rekord na 25. finał WOŚP PDF Drukuj Email
wtorek, 31 stycznia 2017 20:00


Rekord! Od takiego słowa możemy zacząć podsumowanie naszego udziału w XXV finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Możemy być dumni z naszych wolontariuszy, którzy w tym roku uzbierali dla nas rekordową kwotę, przewyższającą znacznie zeszłoroczny wynik - 42 504,49 zł! Serduszkowe linie kursowały przez prawie cały dzień na ulicach Warszawy, a na "Światełko do Nieba" spotkały się przy placu Defilad, gdzie pasażerowie mogli podziwiać piękny pokaz sztucznych ogni.

Na linii autobusowej kursowały, jak co roku, zabytkowe autobusy. Tym razem na linii pojawiły się 3 Ikarusy 260, nasz klubowy #6306 oraz pojazdy z Miejskich Zakładów Autobusowych, czyli #6905 oraz #6930, a poza nimi kursowały również dwa wcześniej nie spotykane na tej linii autobusy - nasz Jelcz 120MM/1 #4340 potocznie zwany kwadratem oraz elektryczny Solaris Urbino 12 z MZA - oczywiście w każdym z pojazdów znajdowali się nasi wolontariusze, którzy zbierali datki na fundację Jurka Owsiaka. Trasa linii przebiegała z Centrum Handlowego Reduta pod bramę Łazienek Królewskich ciągami ulic Aleje Jerozolimskie, Grójecka, pl. Trzech Krzyży i Alejami Ujazdowskimi, kursowała co 15 minut od 12 do 20.

ThumbnailThumbnailThumbnailThumbnailThumbnailThumbnailThumbnailThumbnailThumbnailThumbnail Thumbnail Thumbnail

Poza linią autobusową na tory wyjechała również linia tramwajowa - na trasie z placu Narutowicza do pętli przy Ratuszowej jadąc ulicą Marszałkowską i Trasą W-Z. Pasażerowie mogli przejechać się kultowymi już wagonami spółki Tramwaje Warszawskie - słynną parówką, składem wagonów klasycznych - berlinką z doczepą typu 4ND czy odrestaurowanym na zabytek składem 105Na.

ThumbnailThumbnailThumbnailThumbnail

Gdy obie linie zjechały już do zajezdni przyszedł czas na liczenie zebranych funduszy - liczenie skończyliśmy o godzinie 5:10 nad ranem następnego dnia, ale warto było, ponieważ ustanowiliśmy nasz nowy rekord!

42 504,49 zł


Wśród wszystkich naszych wolontariuszy najwięcej datków uzbierali:

1. Jan Dąbrowski - 4547,78 zł
2. Grzegorz Kaczmarczyk - 3128,23 zł
3. Łukasz Kacprzak - 2413,69 zł


ThumbnailThumbnail

 

Nowości

Popularne

Na skróty

Nasze serwisy
Joomla!. XHTML and CSS.

Polityka prywatności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu zoptymalizowania jej funkcjonowania.Zobacz polityke prywatnosci.