forex trading logo
FacebookRSS Feed

Zabytkowe autobusy


Wakacje z KMKM

Co jeździ na liniach turystycznych?

Nasz ubezpieczyciel


Główna Główna Wydarzenia Linie autobusowe w sezonie letnim - podsumowanie
Linie autobusowe w sezonie letnim - podsumowanie PDF Drukuj Email
wtorek, 10 października 2017 20:04


W 2017 roku również zabytkowe autobusy Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej zagościły na warszawskich ulicach. Wspólnie z Adventure Warsaw bus(z)owaliśmy po Warszawie, zaprosiliśmy najmłodszych oraz tych trochę starszych na ciekawe wycieczki po Białołęce z Fundacją AVE, a także dowoziliśmy mieszkańców na pikniki dzielnicowe. Zapraszamy do lektury!
Bus(z)owanie po Warszawie

Dużą popularnością cieszyły się wycieczki organizowane przez Adventure Warsaw pod szyldem Bus(z)owanie po Warszawie. Podczas ok. 1,5-godzinnej przejażdżki pasażerowie mogli przenieść się w czasie i poznać warszawskich cwaniaków lub dowiedzieć się jak żyło się w PRL-u.

Pojazdy, którymi można było podróżować:

2 kwietnia - Chausson AH48 nr 395 (zdjęcia z przejazdu)

9 kwietnia i 28 maja - San H-100A nr 8082

7 maja - Ikarus 280.26 nr 2600

4 czerwca - Jelcz PR110M nr 4617


Współpracowaliśmy z Fundacją AVE

Zabytkowe Dzieciaki to projekt Fundacji AVE i m.st. Warszawy - Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków, w ramach którego uczniowie szkół podstawowych poznają białołęckie zabytki. 25 września uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 257 przenieśli się w czasie i odkrywali tajemnice przeszłości. Podczas podróży Berlietem przewodnik opowiedział im o historii 499-letniego kościoła, unikatowej "kapliczce zakochanych" czy losach fabryki Henryka Bienenthala.

Thumbnail Thumbnail Thumbnail Thumbnail

Berliet brał udział również w sobotnich wycieczkach z okazji Warszawskich Dni Seniora.

Thumbnail Thumbnail Thumbnail


Pikniki dzielnicowe

3 czerwca nasz krótki Ikarus nr 289 kursował na linii DD z okazji Dnia Dziecka odbywającego się w Parku Skaryszewskim.

Tego dnia pojawiliśmy się też na Ursynowie z naszym "ogórkiem" nr 8081 z okazji 11. Biegu Ursynowa oraz "ogórkiem" nr 8058 i Mexem na kolejnej odsłonie Wawerskiej Linii Turystycznej.

4 czerwca na terenie Hipodromu Szwadronu Jazdy Polskiej w Wesołej odbywał się coroczny piknik dzielnicowy Piknik Wesoła. Niebieski i czerwony "ogórek" zapewniły dojazd do Starej Miłosny z osiedla Zielona pod szyldem linii P.

10 czerwca z okazji wydarzenia Otwieramy Żoliborz uruchomiono linię obsługiwaną zabytkowym taborem. Nasz Mex kursował na trasie okólnej łączącej Urząd Dzielnicy Żoliborz z placem Grunwaldzkim.

Tego samego dnia Chausson oraz kabriolet obsługiwały linię spacerową podczas pikniku pracowniczego Miejskich Zakładów Autobusowych, a wałbrzyski Mex i Ikarus nr 289 pojawiły się na liniach dowożących odpowiednio na Dni Bemowa (linia B) i Dni Ursynowa (linia U).

25 czerwca w parku Stawy Cietrzewia na Włochach zorganizowano piknik Bezpieczne Wakacje, skąd odjeżdżała linia spacerowa W, obsługiwana naszym czerwonym "ogórkiem".

Dwudniowa impreza, jaką były Dni Targówka, odbywała się 2 i 3 września w Parku Bródnowskim. Wałbrzyski Mex i niebieski "ogórek" kursowały na trasie linii M, nawiązującej do nieistniejącej linii pospiesznej, kojarzonej przez wielu z Bródnem.

9 września na ulice Ursusa wyjechała kolejna w tym roku odsłona linii spacerowej U. Tym razem wałbrzyski Mex oraz "peerka" dowoziły chętnych na odbywające się w Parku Czechowickim Pożegnanie Lata.

16 września pojawiliśmy się w Legionowie. Nasze dwa "ogórki' obsługiwały linię dowozową na imprezy odbywające się w ramach Nocy Kultury.

17 września odbyła się impreza Kolej na Wawer, której główną atrakcją był przejazd zabytkowym pociągiem prowadzonym przez lokomotywę parową. Mex wraz z niebieskim "ogórkiem" dowoziły chętnych na miejsce imprezy.

Thumbnail Thumbnail


Pożegnanie Lata w Ursusie

Thumbnail Thumbnail Thumbnail Thumbnail Thumbnail Thumbnail Thumbnail Thumbnail

 

Nowości

Popularne

Na skróty

Nasze serwisy
Joomla!. XHTML and CSS.

Polityka prywatności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu zoptymalizowania jej funkcjonowania.Zobacz polityke prywatnosci.