KMKM Warszawa

Koordynatorzy Konduktorom 2021

W ostatni weekend, z 13 na 14 października odbyła się impreza Koordynatorzy Konduktorom, czyli KoKo. Jest to nasz klubowy zwyczaj – w ten sposób corocznie chcemy podziękować wszystkim konduktorom i konduktorkom zaangażowanym w obsługę historycznych tramwajów i autobusów kursujących w ramach Warszawskich Linii Turystycznych.

W ubiegłorocznych realiach pandemicznych nie mogliśmy zorganizować wydarzenia, więc tegoroczna impreza była dla nas szczególnie ważna. Wydarzenie składało z dwóch części: autobusowej i tramwajowej.

Zaczęliśmy od przejazdu Solarisem Urbino 15 nr 8731naszym najmłodszym klubowym nabytkiem oraz pierwszym zabytkowym Solarisem w Polsce. Przejazd był bogaty w sesje fotograficzne w miejscach, w których stołeczne “jamniki” jeździły liniowo i nie tylko…

W autobusie miało także miejsce uroczyste podziękowanie koordynatorów służb konduktorskich oraz wręczenie dyplomów najbardziej aktywnym członkom naszego stowarzyszenia.

Po blisko sześciogodzinnej przejażdżce oraz kilkudziesięciu minutach odpoczynku przesiedliśmy się do tramwaju. Konduktorzy bawili się przez całą noc jeżdżąc po Warszawie tramwajem typu 105Na nr 1252+1251.

Drodzy konduktorzy i konduktorki! W imieniu zarządu KMKM Warszawa jeszcze raz dziękujemy Wam za zaangażowanie na rzecz funkcjonowania Warszawskiego Transportu Publicznego. Zawsze chętnie niesiecie pomoc pasażerom, a opowiadając o historii naszego miasta oraz jego zabytkowych autobusach i tramwajach budujecie wspaniały wizerunek warszawskiej komunikacji miejskiej w oczach pasażerów.

Podziękowania składamy także na ręce Zarządu Transportu Miejskiego, Miejskich Zakładów Autobusowych oraz Tramwajów Warszawskich za pomoc w organizacji imprezy i zapewnienie nagród dla aktywnych konduktorów i konduktorek.