KMKM Warszawa

Mikołajki w starym tramwaju

Najbliższy weekend 4-5 grudnia będzie pełen mikołajkowych atrakcji: Trakt Królewski oświetlony jest kolorowymi ozdobami, przed Zamkiem Królewskim czeka choinka, a na torowiska wyruszą specjalne tramwaje.

Okres przedświąteczny dla Warszawiaków i Warszawianek od lat kojarzy się nie tylko z domowymi przygotowaniami, ale także z rozświetlonymi iluminacją ulicami, licznymi kiermaszami i masą atrakcji dla najmłodszych.

Dla przypomnienia magicznej atmosfery w dniu 5 grudnia (niedziela) uruchomiona zostanie specjalna linia tramwajowa M na trasie:

PL. NARUTOWICZA – Grójecka – Al. Jerozolimskie – most Poniatowskiego – al. Poniatowskiego – rondo Waszyngtona – al. Zieleniecka – Targowa – most Śląsko-Dąbrowski – Trasa W-Z – Marszałkowska – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – PL. NARUTOWICZA

1/M2/M3/M
Odjazdy z PL.NARUTOWICZA 14

m – kurs do przystanku PL.ZBAWICIELA
dalej do zajezdni “MOKOTÓW”
12:30
14:00
15:30
17:00
18:30m
13:00
14:30
16:00
17:30
13:30
15:00
16:30
18:00m

Obsługę będą stanowiły wagony:

W wagonach linii M obowiązywać będzie taryfa biletowa ZTM. Bilety czasowe i przesiadkowe kasowane będą przez konduktorów. Bilety krótko- i długookresowe będą musiały zostać wcześniej aktywowane w innym pojeździe lub bramce metra.

Kliknij, aby otworzyć

W tym roku również Tramwaje Warszawskie szykują świąteczną niespodziankę – specjalnie przystrojony tramwaj. Jego rolę przejmie Swing o numerze 3248.

Nie można też zapomnieć o corocznej atrakcji, którą jest świąteczny pociąg metra. W tym roku Metro Warszawskie przygotowało jeden skład wagonów Inspiro ozdobiony lampkami i mikołajkowymi akcentami, który będzie kursował naprzemiennie na linii M1 i M2.

Przystrojone pojazdy będą kursowały do 6 stycznia.

Do 15 lutego 2022 r. na Krakowskim Przedmieściu, placu Zamkowym oraz części Starego i Nowego Miasta działać będzie iluminacja świąteczna. Dla aktywnych sportowo na rynku Starego Miasto czeka lodowisko. Dodatkowo w wybrane weekendy grudnia i stycznia Trakt Królewski będzie przeznaczony wyłącznie dla ruchu pieszego.


Organizatorami tramwajowej linii M jest Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej oraz Zarząd Transportu Miejskiego.