KMKM Warszawa

N jak Niepodległość

Jak co roku, wszyscy Polacy obchodzą najważniejsze państwowe święto. 11 listopada 1918 roku odzyskaliśmy niepodległość, a na mapach z powrotem zaczęła pojawiać się Polska.

Z tej okazji wraz z naszymi partnerami czyli Zarządem Transportu Miejskiego oraz Tramwajami Warszawskimi uruchamiamy linię N. Na trasę wyjadą wagony z różnych epok: K nr 445 oraz skład K+4ND nr 403-1+1811, 13N nr 795 a także skład 105N 1000+1001.

W sobotę i niedzielę tramwaje będą kursować na trasie PL. NARUTOWICZA – Nowowiejska – Marszałkowska – Trasa W-Z – Targowa – Kijowska – KAWĘCZYŃSKA-BAZYLIKA.
Tramwaje będą kursować co pół godziny, pierwszy odjazd z Placu Narutowicza o godzinie 12:07 natomiast ostatni o 17:37. Z pętli Kawęczyńska-Bazylika pierwszy tramwaj odjedzie o 12:48 a ostatni o 18:18.

Natomiast w poniedziałek ze względu na liczne manifestacje wozy pojadą na trasie: BANACHA – Grójecka – Towarowa – Okopowa – rondo Zgrupowania AK “Radosław” – Słomińskiego – most Gdański – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – Kijowska – KAWĘCZYŃSKA-BAZYLIKA.
Tramwaje będą kursować średnio co pół godziny, pierwszy odjazd z Banacha o godzinie 10:23 natomiast ostatni o 16:13. Z pętli Kawęczyńska-Bazylika pierwszy tramwaj odjedzie o 11:14 a ostatni o 17:04.

Pełny rozkład jazdy dostępny jest na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.

W wagonach kursujących na linii N honorowane będą wszystkie rodzaje biletów ZTM. W pojazdach niewyposażonych w kasowniki, na biletach jednorazowych przesiadkowych oraz czasowych konduktorzy umieszczać będą pieczątkę wraz z adnotacją o dacie i godzinie rozpoczęcia przejazdu. Przejazd na podstawie ważnego biletu okresowego (krótko- lub długookresowego) możliwy będzie po wcześniejszym jego skasowaniu (aktywowaniu karty) w innym pojeździe komunikacji miejskiej lub w bramce metra.