KMKM Warszawa

Na dobry początek

Drodzy Przyjaciele!

Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej w Warszawie ma już za sobą prawie czterdzieści lat działalności. Nasza organizacja jest więc nawet starsza od warszawskiego Zarządu Transportu Miejskiego! Chcemy być blisko Was, dlatego dziś oddajemy w Wasze ręce czwarty kanał komunikacji czyli blog. Przypomnijmy, że mamy nowoczesną stronę internetową: www.kmkm.waw.pl, profil w serwisie Facebook: www.facebook.com/kmkm.warszawa oraz prowadzimy galerię zdjęć na Instagramie: www.instagram.com/kmkm_warszawa.

Jesteśmy niezwykle zadowoleni z tego, że gromadzimy coraz to większe rzesze fanów, a sprawa ratowania zabytków techniki dociera do coraz większej liczby osób, stając się ważnym tematem dla opinii publicznej.

Klub przez czterdzieści lat swojej działalności wyrobił sobie wiele opinii na temat transportu, więc uznaliśmy, że pora zacząć je udostępniać, byście sami mogli wyrobić swoje zdanie oparte na faktach i obiektywnym spojrzeniu.

Co będziemy publikować i kto będzie publikować?

Będziemy przede wszystkim pisać o tym, co ważne dla transportu w Warszawie, choć chcemy też, by pojawiały się wpisy o innych części Polski, a nawet świata. Artykuły historyczne oraz techniczne, komentarze dla bieżącej sytuacji oraz nasze wizje. Tematyka szeroka, począwszy od bezemisyjnego transportu osobistego, poprzez tramwaje, autobusy, kolej miejską, a być może skończywszy nawet na lotnictwie. To ostanie może budzić pewne kontrowersje, ale żywimy nadzieję, że nasz blog dzięki szerokiej tematyce szybko stanie się opiniotwórczym miejscem. Pisać dla Was będą członkowie KMKM, którzy są specjalistami w wybranych dziedzinach transportu oraz poświęcają swój czas na przetrząsanie internetu i bibliotek w poszukiwaniu informacji.

W myśl idei, która nam przyświeca, by być blisko Was, jeśli będziecie chcieli dowiedzieć się czegoś na jakiś interesujący temat, napiszcie do Zespołu Redakcyjnego na adres e-mail kontakt@kmkm.waw.pl. Postaramy się przygotować dla Was odpowiedź w postaci posta na blogu.

Co jakiś czas będziemy udostępniać kolejny wpis. Mamy nadzieję, że będziecie czerpać wiedzę z naszego bloga, byście sami stawali się specjalistami w dziedzinie transportu zbiorowego. Nasz blog znajdziecie pod adresem www.kmkm.waw.pl/blog, a najnowsze wpisy będą wyświetlać się na stronie głównej KMKM.