KMKM Warszawa

→ Światowy Dzień Świadomości i Akceptacji Autyzmu 2023

2 kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości i Akceptacji Autyzmu. Na ulice stolicy wyruszy specjalna linia autobusowa z edukatorami na pokładzie. Obchodzony na całej planecie dzień ma na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu i możliwościach wspierania.

Autyzm jest innym wzorcem rozwoju, który towarzyszy człowiekowi przez całe życie, a powodują go czynniki genetyczne, środowiskowe i neurobiologiczne. Nie jest chorobą – nie podlega leczeniu, natomiast są terapie wspierające rozwój, najlepiej wsparte okazaną akceptacją.

Światowy Dzień Świadomości i Akceptacji Autyzmu obchodzony jest corocznie 2 kwietnia. To dzień, w którym w wielu krajach organizowane są wydarzenia edukacyjne wspierające rozwój świadomości społecznej na temat autyzmu. W tym roku – po raz kolejny – Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej z fundacją AleKlasa uruchomi specjalną linię edukacyjną z edukatorami i samorzecznikami na pokładzie. Oznaczenie linii A, nawiązuje do słów autyzm, Asperger i akceptacja.

W niedzielę 2 kwietnia zostanie uruchomiona autobusowa linia A na jednokierunkowej trasie:
CENTRUM 02 》Marszałkowska – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Szwedzka – al. ,,Solidarności” – Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska – Zamoyskiego – Sokola – Zamoście – most Świętokrzyski – Zajęcza – Topiel – Kruczkowskiego – Ludna – Wybrzeże Kościuszkowskie – Al.Jerozolimskie – Marszałkowska 》CENTRUM 02

Przejazd autobusami linii A będzie bezpłatny. Do obsługi zaplanowane są: Solaris Urbino 15 nr 8731 (brygada M1) oraz MAN NG313 nr 3322 (brygada M2).

Odjazdy poszczególnych brygad linii A:

niedziela 2 kwietniaA/M1A/M2
Centrum 02 》Centrum 02
12:00
13:20
14:40
16:00
17:20
12:40
14:00
15:20
16:40
18:00
Na telefonie przesuń, aby zobaczyć pozostałe kursy

→ Kliknij, aby otworzyć pełny rozkład

Kliknij, aby otworzyć

Organizatorem linii A
jest Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej oraz fundacja AleKlasa,
we współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego i Miejskimi Zakładami Autobusowymi.