KMKM Warszawa

Parada tramwajów inna niż zwykle

Tramwaje elektryczne jeżdżą po Warszawie już 114 lat. W tę wspaniałą rocznicę chcielibyśmy zaprosić was na najbliższą sobotę na paradę tramwajową. Chcielibyśmy tym wydarzeniem uczcić pamięć niedawno zmarłego naszego byłego prezesa i członka honorowego, Dariusza Walczaka.

Razem ze spółką Tramwaje Warszawskie zapraszamy was 2 kwietnia na plac Narutowicza, skąd o godzinie 11 wyruszy parada, której trasa przebiegnie ulicami:

pl. Narutowicza – Grójecka – Al. Jerozolimskie – most Poniatowskiego – al. Waszyngtona – al. Zieleniecka – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Okopowa – Towarowa – Grójecka – pl. Narutowicza

Podczas przejazdu tramwaje nie będą zatrzymywały się na przystankach pośrednich. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Szczegółowe informacje będą zamieszczane przez Tramwaje Warszawskie w wydarzeniu na Facebooku.

W paradzie udział wezmą wagony:

Po zakończeniu parady tym razem nie planujemy wystawy ani linii okolicznościowej, ale nie przejmujcie się. Zapewne już niedługo przygotujemy coś wspólnie z Warszawskim Transportem Publicznym i znowu będziecie mieli okazję przejechać się zabytkowymi tramwajami.