KMKM Warszawa

Powiatowy Zaprzęg Świętego Mikołaja

Nasz czerwony “ogórek” wziął udział w niezwykłej akcji powiatu ciechanowskiego. Od 4 do 6 grudnia Święty Mikołaj i jego świta przemierzali swoim zabytkowym świątecznym pojazdem okoliczne miejscowości aby spotkać się z grzecznymi dziećmi.

Pierwsza tego typu akcja spotkała się z ogromną życzliwością mieszkańców i wywołała wiele uśmiechów na twarzach najmłodszych w miejscach takich jak miasto Ciechanów, gmina Glinojeck, gmina wiejska Ciechanów, Ojrzeń, Sońsk, Gołymin-Ośrodek, gmina Regimin, Grudusk i Opinogóra.

Jak napisała w mediach społecznościowych starosta powiatu ciechanowskiego, Joanna Potocka-Rak: “To były niezwykle pracowite trzy dni dla naszego Świętego Mikołaja i Jego Powiatowego Zaprzęgu. Strażacy z Gruduska, którzy wyjechali nam na przeciw, złote konfetti w Dzboniach, grzaniec w Kołaczkowie, piękny występ zdolnej młodzieży w Pomorzu…. mogłabym wymieniać jeszcze wiele, wiele niespodzianek jakie nam dzisiaj przygotowali nasi mieszkańcy. Jednak jedno łączyło wszystkie miejscowości, twarze uśmiechniętych dzieci.”

Wideorelację z wydarzenia pokazano w Kurierze Mazowieckim 5 grudnia.