KMKM Warszawa

→ Festiwal Modelarski Babaryba

Setki, a nawet tysiące rozmaitych modeli wykonanych różnymi technikami było do zobaczenia w trakcie Festiwalu Modelarskiego „Babaryba”. Na wydarzenie dowoził zabytkowy autobus.

Tegoroczny Warszawski Festiwal Modelarski „Babaryba” odbył się w weekend 1-2 czerwca w Arenie Ursynów. To kolejna edycja imprezy organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych. Wystawa i giełda jest dla modelarzy z całej Polski czasem na wymianę doświadczeń, pochwalenie się swoimi osiągnięciami i zbiorami, a także zdobycie nagród – zwieńczeniem dwudniowej imprezy jest konkurs dla najlepszych kolekcjonerów.

Nie zabrakło tam także miniatur autobusów, pociągów czy tramwajów zaprezentowanych przez członków naszego Klubu. Szczególną uwagę przykuły te zabytkowe – popularne „ogórki” i ikarusy (a jeden z nich pojawił się nawet w formie ręcznie wykonanej maskotki!). Dwudniową wystawę uświetniła kolekcja wyświetlaczy pojazdowych i innych artefaktów zebranych przez nasze Klubowiczki i Klubowiczów.

Przed wejściem na miejsce wydarzenia zaprezentowaliśmy także naszego niebieskiego „ogórka” – Jelcza 043 nr 8058.

Wszystkich chętnych na sobotnią część wydarzenia dowoził nasz zabytkowy Ikarus 260.73A nr 6306, który obsługiwał specjalną linię B na trasie okólnej z przystanku Pileckiego przez Centrum Onkologii, metro Stokłosy i Imielin.


Organizatorem linii B był Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej oraz organizatorzy Warszawskiego Festiwalu Modelarskiego Babaryba we współpracy z Przystanek Sklep Hobbystyczny.