KMKM Warszawa

→ A jak Autyzm

Solaris na linii A

Po raz drugi już Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej we współpracy z fundacją AleKlasa włączył się w obchody Światowego Dnia Świadomości i Akceptacji Autyzmu.

Ponownie na ulice wyjechała linia A, aby przypominać o takich hasłach jak Autyzm, Asperger, czy Akceptacja, która osobom w spektrum jest bardzo przydatna, pomaga zrozumieć otaczający ich świat.

Tak się składa, że duża część osób w spektrum interesuje się transportem miejskim i zagadnieniami z nim związane. Być może autobus i tramwaj, wyróżniający się na tle innych pojazdów gabarytem oraz możliwością wejścia do niego i zobaczenia go od środka wywołuje niemałą satysfakcję wśród “Asów”.

Dzięki uprzejmości Miejskich Zakładów Autobusowych mogliśmy zadysponować na naszą linię dwa autobusy wielkopojemne: klubowego Solarisa Urbino 15 oraz MAN-a NG313 nr 3322 z zajezdni Stalowa. Dwie brygady pozwoliły zaspokoić potrzeby wszystkich zainteresowanych przejazdem. W autobusach obecni byli również wolontariusze fundacji AleKlasa, u których można było zasięgnąć wiedzy nt. „tej ścieżki rozwojowej”.

Osoby w spektrum autyzmu są wśród nas, lecz nie dostrzegamy ich na co dzień. Można czasem zauważyć ich odmienne zachowanie, lecz nie odtrącajmy takich osób! Prosty i zrozumiały, pozbawiony metafor język będzie dobrą receptą na zrozumienie siebie nawzajem.


Organizatorem linii A
był Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej oraz fundacja AleKlasa,
we współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego i Miejskimi Zakładami Autobusowymi.