KMKM Warszawa

Dni Kraśnika 2022

tablica KMKM pozdrawia Kraśnik

Trzy nasze autobusy: jelcz L11/2, ikarus 280.02 oraz jelcz „ogórek” z przyczepą wzięły udział w Dniach Kraśnika 2022 oraz w 46. rocznicy istnienia tamtejszego MPK.

W drogę wyjechaliśmy 2 lipca rano, a trasa przebiegła sprawnie. Po dojeździe na miejsce spotkaliśmy się z organizatorami oraz innymi uczestnikami, w tym z kolegami z Galicyjskiego Stowarzyszenia Miłośników Komunikacji.

Po zakwaterowaniu i przygotowaniu autobusów, ikarus wraz z dwoma wozami z GSMK wyruszył do obsługi wybranych kursów linii miejskich. Niebieski przegubowiec obsługiwał linie 2 oraz 7 do północy, jednocześnie świadcząc rozwozy po koncercie.

Drugi dzień rozpoczął się od przygotowania i umycia autobusów na terenie zajezdni MPK.

Następnie pojechaliśmy do obsługi linii historycznych. Autobusy zostały podzielone na trzy grupy, które po kolei obsługiwały dawne linie MPK. „Ogórek” z przyczepą i niebieski ikarus pojechały po trasie linii 8 oraz 10. Jelcz L11, filmowy autosan H9-21 oraz lubelski Mex pojechały śladem linii 1A. Trzecia grupa w postaci „ogórka” cabrio i jelczy M11 z Nowego Sącza oraz rzeszowskiego PR110U pojechały po trasie linii 3 do Karpiówki.

Po zjeździe do zajezdni, pasażerowie mogli wziąć udział w zwiedzaniu zajezdni MPK oraz obejrzeć zarówno autobusy historyczne, jak również te najnowsze jak elektryczny MAN oraz wodorowy Neso Bus.

Następnie wszystkie autobusy wyruszyły ulicami miasta w stronę Kraśnika Fabrycznego. Wyjątkiem był nasz niebieski ikarus, który udał się do Popkowic zabrać grupę mieszkańców do Kraśnika. W międzyczasie pod Fabryką Łożysk Tocznych autobusy uformowały paradny szyk, by włączyć się w paradę zabytkowych pojazdów.

Ta zakończyła się na terenie Ludowego Klubu Sportowego „Tęcza”. Na zorganizowanej tam wystawie obok zabytkowych samochodów i autobusów odbywał się piknik militarny z dwoma czołgami. Nasze autobusy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających.

Następnego dnia rozjechały się do swoich miast.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i mamy nadzieję do zobaczenia za rok!