KMKM Warszawa

26 grudnia ze starym tramwajem

Okres świąteczny to wspaniała okazja na spędzenie czasu z najbliższymi. Warszawa przygotowała szereg atrakcji – jedną z nich będzie przejażdżka starymi tramwajami w niedzielę 26 grudnia.

Warszawiacy i Warszawianki zabytkowymi tramwajami mieli okazję przejechać się już 6 grudnia, kiedy to na torowiska wyjechała linia M. Przejażdżka takimi wagonami była nie lada atrakcją, więc na żadnym z kursów nie brakowało chętnych.

Zabytkowe wagony wyjadą na linię M ponownie w dniu 26 grudnia (niedziela) na trasę:

PL. NARUTOWICZA – Grójecka – Al. Jerozolimskie – most Poniatowskiego – al. Poniatowskiego – rondo Waszyngtona – al. Zieleniecka – Targowa – most Śląsko-Dąbrowski – Trasa W-Z – Marszałkowska – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – PL. NARUTOWICZA

1/M2/M
Odjazdy z PL.NARUTOWICZA 14
Pełny rozkład dostępny na wtp.waw.pl
12:00
13:30
15:00
16:30
12:45
14:15
15:45
17:15

Obsługę będą stanowiły wagony:

W wagonach linii M obowiązywać będzie taryfa biletowa ZTM. Bilety czasowe i przesiadkowe kasowane będą przez konduktorów. Bilety krótko- i długookresowe będą musiały zostać wcześniej aktywowane w innym pojeździe lub bramce metra.

Kliknij, aby otworzyć

Tramwaje Warszawskie przygotowały także specjalny świąteczny tramwaj, który kursować będzie do 6 stycznia. Informacje dotyczące rozkładu publikowane są na facebooku Tramwajów Warszawskich.

Do 15 lutego 2022 r. na Krakowskim Przedmieściu, placu Zamkowym oraz części Starego i Nowego Miasta działać będzie iluminacja świąteczna. Dla aktywnych sportowo na rynku Starego Miasto czeka lodowisko. Dodatkowo w okresie świątecznym Trakt Królewski będzie przeznaczony wyłącznie dla ruchu pieszego.


Organizatorami tramwajowej linii M jest Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej oraz Zarząd Transportu Miejskiego.