KMKM Warszawa

Warszawskie Linie Turystyczne 2019 – podsumowanie

To był bardzo ekscytujący sezon dla pasażerów linii turystycznych. Zarząd Transportu Miejskiego, oprócz sztandarowych linii 100 i T, uruchomił linie 400, 36. Nie można tu nie wspomnieć o możliwości przejazdu pociągiem wąskotorowym z Piaseczna, do którego odwiedzających dowoziła linia 51.

Tegoroczny sezon obfitował w wiele atrakcji. Dwie linie tramwajowe obsługiwane były zabytkowym i historycznym taborem z kolekcji Tramwajów Warszawskich. Miejskie Zakłady Autobusowe zapewniły obsługę linii 400, a dzięki współpracy z KMKM Warszawa – również linii 100. Piaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej zapewniło natomiast wypoczynek na świeżym powietrzu w Runowie przy ognisku, na które pasażerów dowiózł wąskotorowy pociąg. Do kolejki wąskotorowej można było dojechać zabytkowym Ikarusem z naszej kolekcji, który obsługiwał linię 51.

Kursowanie linii 36, 400 oraz 51 rozpoczęło się w pierwszych dniach maja.

Linie T i 100 rozpoczęły swoje kursowanie 22 czerwca.

W połowie lipca na stołeczne ulice wyjechały także Jelcze-Berliety.

Setki przejechanych kilometrów, tysiące przewiezionych turystów i mieszkańców Warszawy oraz niezliczone uśmiechy zadowolonych pasażerów. Taki był sezon Warszawskich Linii Turystycznych w 2019 roku.