KMKM Warszawa

Wystawa „Warszawscy Tramwajarze”

W imieniu fundacji Stare Powązki, spółki Tramwaje Warszawskie oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych serdecznie zapraszamy do odwiedzenia pierwszej wystawy z cyklu „Człowiek żyje tak długo jak długo trwa pamięć o nim” zatytułowanej

„Warszawscy Tramwajarze”

Wystawa jest poświęcona pracownikom warszawskich tramwajów konnych i elektrycznych, którzy na przestrzeni minionych 155 lat zapisali się nie tylko na kartach historii Warszawy, na terenie której ślady ich pracy podziwiamy do dnia dzisiejszego, ale również stali się ważnymi postaciami w historii całego narodu, a Cmentarz Stare Powązki stał się miejscem ich wiecznego spoczynku.

Otwarcie Wystawy, eksponowanej na zabytkowym murze Starych Powązek (pomiędzy Kościołem św. Karola Boromeusza a Bramą św. Honoraty) miało miejsce 19 maja 2022 roku.

Warto zaznaczyć, że współtwórcą wystawy, obok autorów zdjęć: Marzeny Wyszyńskiej z Urzędu m.st. Warszawy i Karola Gądzika z Fundacji Stare Powązki, jest Dariusz Walczak, pracownik Tramwajów Warszawskich, historyk dziejów firmy i biograf jej byłych pracowników, którzy odeszli już do wieczności, autor opisów prezentowanych na Wystawie sylwetek Warszawskich Tramwajarzy.

Niestety, Dariusz Walczak nie dożył otwarcia tej Wystawy, zmarł 27 lutego 2022 roku w wieku 51 lat, został pochowany w Kolumbarium Starych Powązek.