KMKM Warszawa

→ Światowy Dzień Świadomości i Akceptacji Autyzmu

》Wydarzenie już się odbyło. Zobacz relację
W ramach Światowego Dnia Świadomości i Akceptacji Autyzmu, w sobotę 6 kwietnia wyruszy specjalna linia autobusowa z edukatorami na pokładzie. Obsłużą ją zabytkowe pojazdy.

Autyzm jest innym wzorcem rozwoju, który towarzyszy człowiekowi przez całe życie, a powodują go czynniki genetyczne, środowiskowe i neurobiologiczne. Nie jest chorobą – nie podlega leczeniu, natomiast są terapie wspierające rozwój, najlepiej wsparte okazaną akceptacją.

Światowy Dzień Świadomości i Akceptacji Autyzmu obchodzony jest corocznie 2 kwietnia. To dzień, w którym w wielu krajach organizowane są wydarzenia edukacyjne wspierające rozwój świadomości społecznej na temat autyzmu. W tym roku – po raz trzeci – Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej z fundacją ALEKlasa uruchomi specjalną linię edukacyjną z edukatorami i samorzecznikami na pokładzie. Oznaczenie linii A, nawiązuje do słów autyzm, Asperger i akceptacja.

Z tej okazji w sobotę 6 kwietnia uruchomiona zostanie specjalna linia autobusowa A na jednokierunkowej trasie:

CENTRUM 02 – Marszałkowska – al. „Solidarności” – most Śląsko-Dąbrowski – al. „Solidarności” – Radzymińska – Gorzykowska – Myszkowska – Barkocińska – Ossowskiego – Kołowa – Św. Wincentego – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Międzyparkowa – Bonifraterska – Świętojerska – Andersa – Marszałkowska – CENTRUM 02

Do obsługi linii zaplanowane zostały:

Odjazd poszczególnych brygad linii A:

sobota, 6 kwietniaA/M1A/M2
Centrum 02 》Centrum 0212:00
13:20
14:40
16:00
17:10
12:40
14:00
15:20
16:40
Na telefonie przesuń w lewo, aby zobaczyć pozostałe kursy.

Organizatorem linii A jest
Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej oraz Fundacja AleKlasa
we współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego i Miejskimi Zakładami Autobusowymi.