KMKM Warszawa

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 2020

Co prawda z powodu pandemii koronawirusa tegoroczne Dni Transportu Publicznego zostały odwołane, jednakże to nie znaczy, że nic dla was nie przygotowaliśmy. W najbliższą niedzielę, w samo południe na ulice Warszawy wyruszy parada tramwajowa.

Jej przebieg będzie wyglądał następująco: PL. NARUTOWICZA – Filtrowa – Krzywickiego – Nowowiejska – Marszałkowska – Andersa – Międzyparkowa – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – Trasa W-Z – Marszałkowska – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – PL. NARUTOWICZA

W przejeździe weźmie udział 5 wagonów zabytkowych oraz 1 współczesny:

Uwaga! Ze względu na trwającą pandemię, liczba osób która będzie mogła wziąć udział w przejeździe jest ograniczona.

Po zakończeniu parady, od ok. godziny 13:30 wyżej wymienione wagony zabytkowe zostaną skierowane do obsługi linii 36, dzięki czemu do godziny 19 linia ta będzie kursowała co ok. 12 minut. Dodatkowo w niedzielę będzie można na niej spotkać poniższe pojazdy:

W niedzielę, jak co tydzień wyjedzie również na tory linia T na której będzie można spotkać skład wagonów K+4ND nr 403-1+1811.

Serdecznie zapraszamy!

Pamiętajcie również, że 22 września (wtorek) obchodzić będziemy Europejski Dzień bez Samochodu. Tego dnia przy podróżach Warszawskim Transportem Publicznym, WKDką i Kolejami Mazowieckimi nie musicie mieć biletu.