KMKM Warszawa

→ Nowi Członkowie Honorowi

Na majowe zebranie zaprosiliśmy naszych Kolegów, których podczas Walnego Zebrania postanowiliśmy odznaczyć tytułem Honorowego Członka Klubu.

Tytuł Honorowego Członka Klubu to specjalne odznaczenie, które przyznawane jest zasłużonym członkom naszego stowarzyszenia. W tym roku, w wyniku decyzji grona Walnego Zebrania, otrzymali go Stanisław Adamski, Sylwester Chajęcki i Cezary Kondej – mechanicy i pracownicy zaplecza, dbający o naszą kolekcję zabytkowych autobusów.

Nasi Koledzy przez lata współpracowali z Klubem, wielokrotnie ustrzegając nasze autobusy od awarii mniejszych i większych. O zasługach naszych Członków Honorowych opowiedział Prezes Robert Człapiński i zajmujący się częścią autobusową kolekcji Wiceprezes Marcin Żabicki, który dodaje: Wszyscy trzej panowie to szalenie sympatyczni ludzie.

Stanisław Adamski należy do naszych najwybitniejszych spawaczy i ślusarzy, którzy „budują” nasze zabytki niejako od podstaw. Pierwszy autobus, który przeszedł przez jego ręce to niedoszły historyczny Ikarus o numerze 9009, który został zaprezentowany publiczności na 80-leciu stołecznych autobusów w 2000 roku. Był obecny przy remontach kapitalnych takich autobusów jak 289, 3783, 160, 8081, 8083, a obecnie zajmuje się naprawą naszego „ogórka” – ciężarówki. Jak sam mówi, uwielbia to robić, mimo że ma 76 lat i nie przychodzi mu to tak łatwo – ma problemy zdrowotne, a mimo to przychodzi w każdą sobotę i robi. Po latach od jego napraw naszych autobusów wszyscy mówią, że Stanisław „robi pięknie” i to co robi, to będą auta, które będą dobrze zrobione. Marcin Żabicki w ramach podziękowań za udane remonty, przynosił Stanisławowi modele naszych pojazdów z kolekcji DeAgostini, z których – jak przyznał Stanisław – w aż 11 coś robił!

Sylwester Chajęcki jest obecnie naszym głównym mechanikiem, który robi przy każdym autobusie rzeczy bieżące, dzięki którym te autobusy jeżdżą. Z naszym Klubem jest związany od około 2010 roku. Ma duże pojęcie o tym co robi, ale także dużą cierpliwość – zarówno do pojazdów, jak i do miłośników. Po Andrzeju Pszczole, innym naszym Członku Honorowym, który jest z nami „od zawsze”, to Sylwester przejął pałeczkę w zakresie napraw nagłych. Sylwester jest także kierowcą, który wielokrotnie prowadzi nasze pojazdy podczas różnych wydarzeń.

Cezary Kondej jest silnikowcem, dla którego żaden silnik ani żadna sprężarka nie sprawia żadnego wyzwania. Można powiedzieć, że jego hobby jest uzdrawianie wszystkiego co nie działa. Jego pierwszym ważnym wkładem w działalność naszego Klubu jest uruchomienie silnika w Sanie o numerze 160. Cezary jest także kierowcą, który wielokrotnie ratuje okazjonalne wyjazdy naszych autobusów kiedy nie jest możliwe, aby inni kierowcy pojechali.

Kolegom serdecznie dziękujemy za dotychczasową współpracę i liczymy na więcej!