KMKM Warszawa

Święto Ulicy Stalowej

Wagon typu 13N nr 795 na linii 32

To był weekend pełen atrakcji dla wszystkich miłośników komunikacji miejskiej. Z okazji Święta Ulicy Stalowej, uruchomiliśmy linię tramwajową 32. Na tory wyjechała również Tetka.

W sobotę i niedzielę 25-26 czerwca na torach można było spotkać aż 7 zabytkowych tramwajów, kursujących na 3 liniach! Z okazji praskiego święta uruchomiliśmy linię 32, kursującą na historycznej trasie z placu Narutowicza na Czynszową, przez Trasę W-Z. Do obsługi wytypowane zostały wagony 13N o numerach 795 oraz 503.

W tym samym czasie, do kursującej już w ramach WLT linii 36, dołączyła linia T obsługiwana wagonami klasycznymi. Dodatkowo, w tym roku wszystkie kursy Tetki zostały skierowane na Stalową, dzięki czemu pasażerowie mogą podziwiać klimat starej Pragi. Pierwszego dnia na linii można było przejechać się wozami K+4ND nr 403-1+1811 oraz K nr 445.

To nie jedyne tramwajowe atrakcje na Stalowej. Chętni mogli wybrać się w podróż wagonem promocyjnym Tramwajów Warszawskich. Ten obsługiwał specjalną linię S, łączącą plac Narutowicza z Czynszową przez centrum i most Poniatowskiego.

Wagon promocyjny typu 105Na nr 1006

Oprócz tramwajów, na ulicach nie mogło zabraknąć autobusów linii 100. Do trasy linii został specjalnie uruchomiony przystanek przy Dw. Wileńskim. Pasażerowie mogli na nim wysiąść i udać się na ulicę Stalową, gdzie dla odwiedzających przygotowanych było wiele atrakcji.

Ikarus 260 nr 6905 podczas obsługi linii 100

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas na Warszawskich Liniach Turystycznych. Szczegóły można znaleźć w zakładce Co kursuje na WLT?.


Organizatorami Warszawskich Linii Turystycznych oraz linii 32 i S był Klub Miłośników Komunikacji MiejskiejZarząd Transportu Miejskiego oraz Tramwaje Warszawskie.