KMKM Warszawa

Znajdź miłość w tramwaju

Już w najbliższy piątek obchodzić będziemy walentynki. Z tej okazji w dniach 14 – 16 lutego uruchomiona zostanie specjalna linia tramwajowa W ❤️

Wagony kursować będą po trasie dawnej linii 32, czyli:

PL. NARUTOWICZA – Grójecka – Towarowa – Al. Solidarności – Trasa W-Z – Most Śląsko-Dąbrowski – Targowa – 11 listopada – Stalowa – Środkowa – Wileńska – CZYNSZOWA (powrót: CZYNSZOWA – Stalowa)

W piątek wagony kursować będą co 24 minuty, natomiast w weekend co 30 minut. Rozkład jazdy dostępny jest na stronie WTP.

Do obsługi zostaną skierowane wagony:

Jak widać, zakończył się remont kolejnego wagonu typu N. Został on wyprodukowany w 1953 roku w Chorzowskiej Wytwórni Konstrukcji Stalowych. Wagon ma prezentować stan wagonów, które przechodziły modernizację na początku lat 60. Dotychczasowe ciężkie, jednopłatowe drzwi przesuwane zostały zastąpione przez harmonijkowe. Dodatkowo, zasłaniały one stopnie, co z kolei miało wyeliminować zjawisko tzw. “jazdy na winogrono”.

W tramwajach, jak zwykle obowiązywać będzie standardowa taryfa biletowa ZTM. Bilety czasowe i przesiadkowe kasowane będą przez naszych konduktorów. Przejazd na podstawie ważnego biletu okresowego (krótko- lub długookresowego) możliwy będzie po wcześniejszym jego skasowaniu (aktywowaniu karty) w innym pojeździe komunikacji miejskiej lub w bramce metra.

Dodatkowo, w piątek 14 lutego chcielibyśmy zachęcić Was do udziału w konkursie fotograficznym organizowanym przez Zarząd Transportu Miejskiego. Zwycięzca otrzyma bilet 30-dniowy ważny na 1 i 2 strefę, zakodowany na okolicznościowej Warszawskiej Karcie Miejskiej. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie wydarzenia na Facebooku.