KMKM Warszawa

Wspomóżmy Kutnowską Medycynę

Model autobusu na aukcji charytatywnej

Na prośbę Prezesa MZK w Kutnie, zwracamy się z prośbą o wsparcie lokalnego szpitala, który znalazł się w trudnej sytuacji. Jednocześnie zachęcamy do wzięcia udziału w charytatywnej aukcji modelu Solarisa.

Szanowni Państwo,

Zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie finansowe naszej fundacji Wspieramy Kutnowską Medycynę.

Fundacja powstała w lutym 2019 roku z inicjatywy kutnowskich społeczników i lekarzy. Postawiła sobie za cel wspieranie materialne kutnowskiego szpitala. Wyszliśmy z założenia, że kutnowski szpital wart jest zaangażowania społecznego. To tutaj rodzą się nasze dzieci i wnuki, tu leczeni są nasi bliscy, a także my sami korzystamy z opieki zdrowotnej. Czujemy się odpowiedzialni za to, jakimi warunkami dysponuje nasz szpital, jeśli możemy przyczynić się do ich poprawy to po prostu chcemy to zrobić. 

Kutnowski Szpital Samorządowy im. Dra Antoniego Troczewskiego ma za sobą bardzo długą i bogatą historię. Istnieje już ponad 170 lat, towarzyszył społeczności kutnowskiej w trudnych chwilach naszej historii. Leczyli się w nim nasi przodkowie w warunkach niekiedy bardzo trudnych, ale zawsze pod opieką wybitnych i ofiarnych lekarzy. Wystarczy wspomnieć sylwetkę wielkiego lekarza i społecznika, pierwszego honorowego obywatela Kutna, doktora Antoniego Troczewskiego, który kierował kutnowskim szpitalem prawie 40 lat. Pamiętamy także, że pierwsze w Polsce znieczulenie z użyciem kurary wykonał w kutnowskim szpitalu pracujący tu wówczas twórca anestezjologii polskiej dr Stanisław Pokrzywnicki.

Obecna siedziba kutnowskiego szpitala oddana została do użytku w 1982 roku, a więc jest to już budynek zużyty, wymagający generalnych remontów. Fundacja „Wspieramy Kutnowską Medycynę” postanowiła, że jej pierwszym działaniem będzie sfinansowanie przebudowy Oddziału Chorób Wewnętrznych. Mamy już koncepcję architektoniczną konsultowaną z personelem oddziału. Modernizacja ma poprawić przede wszystkim warunki pobytu i leczenia chorych na oddziale dzięki pokojom z łazienkami oraz sali intensywnej terapii. Ma też poprawić warunki pracy personelu medycznego, a także wizerunek oddziału.

Nasza koncepcja uzyskała wsparcie społeczne – tak rozumiemy bardzo liczny udział przedstawicieli władz samorządowych miasta i powiatu, społeczników, lekarzy w uroczystości inauguracji Fundacji 1 marca br. Teraz przyszedł czas na pozyskanie środków finansowych, które umożliwią realizację naszego projektu. Tak więc prosimy o włączenie się do naszych szlachetnych, służących ochronie zdrowia całej społeczności powiatu kutnowskiego, działań i wsparcie naszej Fundacji darowizną finansową. Zarówno my, Pan jak i Pana pracownicy korzystają z opieki zdrowotnej w Kutnie – pragniemy dołożyć wszelkich starań, by te usługi odbywały się na najwyższym poziomie. Możemy zrobić to wspólnie. Mamy nadzieję, że Państwa gest przyczyni się do wzmocnienia wizerunku Państwa Firmy w środowisku kutnowskim i postrzegania jej jako darczyńcy służącemu najważniejszym potrzebom mieszkańców, a więc ich zdrowiu.

Z góry dziękujemy za życzliwe pochylenie się nad naszą prośbą.
Z poważaniem, Jacek Sikora

Aby wesprzeć cel, MZK w Kutnie wystawiło na licytację duży drewniany model przegubowego Solarisa w barwach MPK Wrocław. W porównaniu do dostępnych na rynku modeli w skali 1:87, oferowany egzemplarz został wykonany w skali 1:24 i ma długość aż 75 centymetrów!

Aukcja dostępna jest w serwisie Allegro.

Dla osób chcących wesprzeć fundację finansowo podajemy dane:

WSPIERAJMY KUTNOWSKĄ MEDYCYNĘ
KRS: 0000767818, Regon: 382434136, NIP: 7752661972
e-mail: kutnowskamedycynai@gmail.com
strona internetowa: fwkm.pl

Rachunek bankowy:
EUR: 91 1050 1461 1000 0090 3181 4370
PLN: 16 1050 1461 1000 0090 3181 4362