KMKM Warszawa

Byliśmy we Wrocławiu

Nasz konduktor wraz z pasażerami chętnymi na przejażdżkę popularnym "ogórkiem"

W tym roku Wrocław obchodził 75-lecie powojennej komunikacji miejskiej. Z tej okazji we wrześniu odbyło się kilka wydarzeń pod hasłem “WroTram – przez wrocławskich ulic sto”, w tym Dzień Otwarty Zajezdni Popowice. Nasz klub również był tam obecny!

Zajezdnia Popowice to miejsce stacjonowania zabytkowych tramwajów i autobusów należących do Klubu Sympatyków Transportu Publicznego oraz Towarzystwa Miłośników Wrocławia.

Widok z drona na wystawę taboru w zajezdni Popowice

Dzień otwarty to coroczna impreza organizowana z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa. Tego dnia oba stowarzyszenia oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne organizują wystawę pojazdów zabytkowych oraz współczesnych, od miejskich po techniczne. Dodatkowo na terenie zajezdni organizowane są atrakcje rodzinne.

W tym roku na zakończenie imprezy przygotowana została mini-parada. O godzinie 16:00 kilka autobusów ruszyło w kierunku pl. Jana Pawła II, skąd rozjechały się w różnych kierunkach zapewniając rozwóz gości. Na czele parady można było zobaczyć będącego pod naszą opieką miejskiego “ogórka”, zaś zamykał ją najnowszy Mercedes z MPK.

Oprócz autobusu, w stolicy Dolnego Śląska można było spotkać naszych konduktorów, którzy po raz kolejny wspomogli naszych przyjaciół z KSTM na liniach zabytkowych.

Zachęcamy również do obejrzenia obszernej fotorelacji z imprezy na stronie Klubu Sympatyków Transportu Miejskiego.