KMKM Warszawa

Mikołajki z tramwajami

W minioną niedzielę, 5 grudnia ponownie na tory wyjechały zabytkowe tramwaje linii mikołajkowej.

Wagony 4Nj nr 838, 13N nr 642 oraz K nr 403-1 kursowały na trasie:

PL. NARUTOWICZA – Grójecka – Al. Jerozolimskie – most Poniatowskiego – al. Zieleniecka – Targowa – al. „Solidarności” – most Śląsko-Dąbrowski – Marszałkowska – Nowowiejska – Filtrowa – PL. NARUTOWICZA.

Wagony wewnątrz zostały specjalnie ozdobione: na szybach zawisły świąteczne białe lampki, a sufit i poręcze zdobiły wiszące gwiazdki i śnieżynki. W wagonach klasycznych – 403-1 oraz 838 – pojawiły się także ręcznie malowane Mikołaje, które sposobem wykonania nawiązywały do ozdób jeszcze z lat powojennych.

Przejażdżka takimi wagonami była nie lada atrakcją, więc na żadnym z kursów nie brakowało chętnych. Na tych, którym udało się z nami przejechać, czekały słodkie upominki – rozdawali je konduktorzy, będący członkami Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej.

Wszystkim spragnionym świątecznych klimatów przypominamy o specjalnie przystrojonym Swingu oraz składzie Metra Warszawskiego. Te wyjątkowe pojazdy można spotkać na różnych liniach – zachęcamy do śledzenia profili przewoźników na Facebooku.


Serdecznie dziękujemy Zarządowi Transportu Miejskiego za wsparcie oraz umożliwienie uruchomienia linii, a także przystrojenie wagonów i zapewnienie podarunków i słodyczy dla pasażerów.
Dziękujemy także członkom naszego Klubu – Kubie i Michałowi, za przygotowanie stylizowanych tablic i oznaczeń.

Wesołych Świąt!