KMKM Warszawa

Powstańczy tramwaj na 1 sierpnia

1 sierpnia 2019 roku na ulice Warszawy wyruszyła specjalna linia tramwajowa W. 75. rocznica wybuchu powstania warszawskiego była okazją do przejazdu w zabytkowych wagonach, z których niektóre pamiętają czasy II wojny światowej.

Do obsługi pierwszej brygady linii W skierowano skład wagonów K+4ND #403-1+#1811, zaś na drugiej brygadzie pojawiła się “Berlinka” solo – wagon K #445.

W historycznych wozach nasi konduktorzy kasowali okolicznościowe bilety i opowiadali pasażerom o tramwajach oraz mijanych po drodze miejscach. W jednym z wagonów pojawiła się także reporterka z warszawskiego radia Eska, która rozmawiała z pasażerami i obsługą tramwaju.

Wyjątkowość tego dnia było czuć już od rana. Tuż przed 17:00 całe miasto czekało w napięciu na najważniejszy moment tego dnia – godzinę “W”. Wtedy też, na przystanku Muzeum Powstania Warszawskiego, obydwie brygady linii W nadjechały z przeciwnych kierunków, gdzie w dźwięku wyjących syren oddały hołd poległym w walce o wolność.

Linia W kursowała aż do późnych godzin wieczornych, przypominając warszawiakom o niezwykłych wydarzeniach z sierpnia 1944 roku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim pasażerom za przybycie i zapraszamy na obchody rocznicy wybuchu powstania warszawskiego za rok.