KMKM Warszawa

→ Dzień Kobiet w tramwaju

W piątek 8 marca po Warszawie kursował specjalny tramwaj. Na pokładzie każda Pasażerka mogła otrzymać drobny upominek z okazji Dnia Kobiet

W tym roku przyłączyliśmy się do inicjatywy Zarządu Transportu Miejskiego i wspólnie wyjechaliśmy zabytkowym tramwajem na stołeczne tory.

Nasza podróż była wyjątkowa, bo nie na linii specjalnej, a po trasach pokrywających się z liniami zwykłymi. Zaczęliśmy przy stacji metra Wilanowska, skąd po trasie linii 4 przejechaliśmy przez centrum, Trasę W-Z i Bródno na Żerań Wschodni. Po krótkim postoju, podobnie jak „trójka” udaliśmy się w stronę Gocławka, mijając po drodze m.in. Bazar Różyckiego, siedzibę ZTM i rondo Wiatraczna. Z pętli wróciliśmy przez most Poniatowskiego i centrum do placu Narutowicza.

Na pokładzie każda Pasażerka mogła otrzymać drobny upominek. Te wydawane były przez naszą konduktorkę Julię i konduktora Dominika. Kwiaty rozdawał także prezes KMKM – Robert Człapiński. Za każdym razem obdarowane Panie odwdzięczały się pięknym uśmiechem.

Według badań kobiety łagodzą obyczaje, a trudne i konfliktowe sytuacje w komunikacji miejskiej rozwiązują siłą spokoju. W KMKM jest aż 13 kobiet, z czego 6 jest konduktorkami. Na co dzień pracują w różnych miejscach – także tych bezpośrednio związanych z transportem miejskim.

Wszystkim Paniom, dyrektorkom, kierowniczkom, motorniczym, kierowczyniom, maszynistkom, konduktorkom, kontrolerkom i wielu innym pracującym w Warszawskim Transporcie Publicznym życzymy dziś i na co dzień wszystkiego najlepszego!


Organizatorem przejazdów był
Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej i Zarząd Transportu Miejskiego
we współpracy z Tramwajami Warszawskimi.