KMKM Warszawa

Transexpo 2022

Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego Transexpo po raz kolejny przyciągnęły pasjonatów komunikacji z całej Polski. Po pandemicznej przerwie Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej ponownie zorganizowała wystawę zabytkowych autobusów.

Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej zaprezentował szerszej publiczności Jelcza PR110U nr 5299. Oprócz KMKM, swoje pojazdy pokazało Galicyjskie Stowarzyszenie Miłośników Komunikacji oraz firmy takie jak warszawskie Miejskie Zakłady Autobusowe oraz Miejskie Przedsiębiorstwa Komunikacyjne z Krakowa i Poznania.

Naszą peerkę odwiedziła zarówno młodzież szkolna, która pojazdy tego typu widziała zapewne po raz pierwszy, ale także dyrektorzy przedsiębiorstw i zarządów transportu. Na zdjęciu, z prezesem KMKM Robertem Człapińskim, dyrektor warszawskiego ZTM, pani Katarzyna Strzegowska.

Wystawie zabytkowych autobusów towarzyszyła dużo mniejsza wystawa przygotowana przez naszych klubowiczów. Pojazdy komunikacji autobusowej w miniaturze pokazywały różne epoki transportu w Polsce.

Podczas targów otrzymaliśmy całkowicie bezpłatnie od firmy Krause nowoczesną drabinę pomocną do bieżącego utrzymania pojazdów zabytkowych KMKM, za co bardzo dziękujemy!

Klub reprezentowali członkowie Zarządu – Marcin Żabicki, Konrad Frąk i Magdalena Cendrowska (na zdjęciu z członkiem poznańskiego Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych Maciejem Szkudlarkiem) oraz Damian Myjak. Konrad – jako jeden z najmłodszych kierowców – miał okazję podzielić się z dziennikarzami swoimi wrażeniami na temat pracy.

Na targach, oprócz znanych na rynku “graczy”, jak Solaris i MAN, pojawili się mniejsi producenci – firma ARP e-vehicles, prezentująca premierowo model Pilea 12E czy nawet debiutanci tacy jak Nesobus z autobusem napędzanym wodorem. Oprócz tego, na targach zaprezentowano turecki pojazd marki Güleryüz, znany z podwarszawskich ulic, gdzie wykonuje przewozy na liniach lokalnych.

Było nam bardzo miło spotkać Was ponownie. Dziękujemy wszystkim odwiedzającym za miłe słowa. Do zobaczenia za dwa lata!