KMKM Warszawa

Wystartowały Warszawskie Linie Turystyczne!

Zbliżające się wakacje czuć coraz mocniej. 1 maja na trasy wyruszyły poczciwe Ikarusy oraz “Parówki”. Wspaniały debiut w ramach Warszawskich Linii Turystycznych zaliczyła także kolejka wąskotorowa w Piasecznie.

W tym sezonie wakacyjnym mamy cały wachlarz możliwości, aby zobaczyć ciekawe zakątki naszej stolicy. Oprócz kultowej linii tramwajowej T i zeszłorocznej debiutantki, linii 100, pojawiły się dwie nowości: linia 400 i 36. Linę 400 obsługują naprzemiennie nowe i historyczne autobusy z floty największego warszawskiego przewoźnika autobusowego, czyli MZA Warszawa. Wzorem innych europejskich stolic, uruchomiona została linia tramwajowa 36, na której zobaczymy wycofane już z eksploatacji historyczne wagony 13N czy 105N z kolekcji Tramwajów Warszawskich.

W tym roku można wypocząć przy ognisku oraz świeżym powietrzu dzięki kolejce wąskotorowej w Piasecznie. W podróż na piknik zabrała nas lokomotywa spalinowa z rumuńskim rodowodem, a na stację początkową w Piasecznie chętnych dowiózł jeden z naszych Ikarusów. Wspominaliśmy w nim czasy, gdy kiedyś do Piaseczna można było dojechać kolejką wąskotorową oraz trolejbusem. Oprócz atrakcji na lądzie, czekają na Was promy Słonka, Pliszka, Wilga i Turkawka oraz całodzienna wycieczka statkiem Zefir do Serocka.

Zobaczcie, jak wyglądał pierwszy dzień funkcjonowania Warszawskich Linii Turystycznych!

Jeśli chcecie zobaczyć, jakie pojazdy jeżdżą w dany weekend na liniach turystycznych, zajrzyjcie pod ten link.

Szczegóły na temat Warszawskich Linii Turystycznych znajdziecie na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.